varování: Veškeré informace jsou poskytovány bez záruky. Vše děláte pouze na vlastní riziko. Autor se zříká zodpovědnosti za případné škody vzniklé používáním jakýchkoliv souborů či informací uvěřejnených na tomto webu.

NokiaFree CZ

Úprava veškerých textů v telefonu

Všechny texty jsou v telefonu uloženy v části PPM na jednom místě. Malá část textu je společná pro všechny jazyky (v PPM manageru označena jako COMM). Zbytek je rozdělen do jednotlivých jazyků. Každý text má své číslo. Pokud telefon chce zobrazit nějaký text, tak ví, že ho najde např pro číslem 1152. Pak už jen vybere, ze které jazykové sady má text vzít.

Změnu textu lze provést jednoduše. Stačí pomocí PPM Manageru vyexportovat text do souboru, pak ho upravit a importovat zpět (menu Tools).

Speciální znaky (diakritika, odřádkování, apod) jsou uloženy ve formátu hex. \x0A je například zmíněné odřádkování. Pokud se někam do textu vkládá proměnná, je označená znakem procento a názvem proměnné (např. %0 nebo %N).

Nedoporučuji kopírovat celé textové soubory z jedné verze firmwaru do jiné nebo dokonce do jiného typu telefonu. Číslování textu se totiž v každé verzi někdy dost liší.

© 2006 Martin Žaloudek, Klášterec nad Ohří Stránka byla (od 1.5.2006) otevřena 27108x, dnes x