varování: Veškeré informace jsou poskytovány bez záruky. Vše děláte pouze na vlastní riziko. Autor se zříká zodpovědnosti za případné škody vzniklé používáním jakýchkoliv souborů či informací uvěřejnených na tomto webu.

NokiaFree CZ

Český slovník T9 i do starších Nokií

Slovník T9 umožňuje komfortnější psaní SMS zpráv. Při psaní stačí zmáčknout každé tlačítko jen jednou. Telefon pak sám najde ve slovníku, které slovo odpovídá této kombinaci kláves. Pokud existuje více slov, nabídne Vám první a pomocí hvězdičky můžete vybrat jiná.

Kromě telefonu nokia 5110 a 5130, již mají všechny telefonu implementovány slovníky T9. Ale bohužel ne pro všechny nabízí firma Nokia český slovník. Důvod je prý takový, že v některých telefonech není dostatek paměti, aby se tam vešel celý český slovník.

Opak je však pravdou. Díky znalostem je možné do starších telefonů, které českou T9 oficiálně nemají, tento slovník vložit.

Pokud máte nokii 3210, 7110, 8210 nebo 8850, už nemusíte závidět svým kolegům pohodlné psaní sms pomocí slovníku T9. I když firma nokia oficiálně do těchto telefonů nenabízí české slovníky T9, je přesto možné slovník do telefonu nahrát.

Český slovník byl vyjmut z nokie 6210 a po drobných úpravách byl vložen do firmware starších telefonů. Tímto krokem bylo popřeno tvrzení firmy nokia, která celou dobu tvrdila, že v těchto telefonech není pro českou T9 dostatek místa.

Upravené firmware můžete stáhnout na těchto stránkách.
Staré mobilní telefony nokia s implementovanou českou T9
© 2006 Martin Žaloudek, Klášterec nad Ohří Stránka byla (od 1.5.2006) otevřena 27108x, dnes x