varování: Veškeré informace jsou poskytovány bez záruky. Vše děláte pouze na vlastní riziko. Autor se zříká zodpovědnosti za případné škody vzniklé používáním jakýchkoliv souborů či informací uvěřejnených na tomto webu.

NokiaFree CZ

Vylepšení 3310 na 3315

Telefon Nokia 3315 se prodávala na západním trhu. Šlo vlasně jen o 3310, která se prodávala s jiným krytem. Ve firmwaru byl jen změněn jeden bit, který povolil všechna další skrytá nastavení (editor obrázkových SMS, automatický zámek kláves, dočasné profily, možnost nastavení jakékoliv melodie pro SMS a hromadné mazání SMS). Vám stačí jen tento bit změnit a okamžitě se Vám v menu objeví další položky.

poznámka: nahrajte si do telefonu nejnovější firmware. Některé starší verze tyto vylepšení totiž nepodporovali.

Co je tedy nového

V menu přibude třináctá položka Obrázky (nebo Obr.editor - v závislosti na verzi firmware), která vám umožní kvalitní editaci obrázkových SMS a menších emotikonů z takzvané sady obrázků. Při editaci obrázků můžete použít kurzor pro editaci jednotlivých bodů nebo můžete vkládat čáry, kružnice, obdélníky, text, menší obrázky a vybarvovat plochy. Můžete použít i například zrcadlení nebo inverzi barev.

Editor obrázků

Velice vítanou novinkou, která doposud spousta lidem chyběla, je Automatický zámek kláves. V menu 6-5 stačí zapnout Zámek kláves a následně nastavit čas, po jaké době se má zámek zamknout. Takže byste měli předejít utrácení peněz, když někomu omylem voláte, zatímco máte telefon v kapse.

Firmware také nabízí dočasné profily, známé z nových telefonů Nokia. Pokud profil nebudete aktivovat příkazem Aktivovat, ale Dočasně, telefon se zeptá na čas, kdy má automaticky vrátit původní profil a nemusíte se potom starat ručně o jeho nastavení.

Jak to udělat

Jednak potřebujete mít v telefonu verzi firmware alespoň 5.31 (nicměně doporuřuji mít úplně nejnovější verzi. Pak si stáhněte program Nokia tool by Rolis 1.9-002. V okně programu je položka 3310ad.menu a pod ní tlačítko Enable. Tímto tlačíkem jednoduše menu aktivujete.

Proč to takhle funguje

Nokia vydala na asijském trhu telefon s označením 3315. Mělo jít o novinku, ale šlo o hardware 3310 se stejným firmwarem, ve kterém byly jen povoleny zmíněné bonusové položky.

Telefon obsahuje v EEPROM paměti několik (myslím, že 32) nastavovacích bitů. Jejich změnou lze ovlivnit některé parametry chování firmwaru. Pod jeden z těchto bitů programátoři Nokie schovali aktivaci těchto bonusových položek.

© 2006 Martin Žaloudek, Klášterec nad Ohří Stránka byla (od 1.5.2006) otevřena 27108x, dnes x